Nagrodzeni za grę do końca / ZSiSM Stryszawa mistrzem powiatu w piłkę ręczną!

Pierwszego dnia po weekendzie majowym odbył się finał powiatowy w piłkę ręczną chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Cztery najlepsze szkoły, zwycięzcy eliminacji (ZSiSM Stryszawa, SP1 Sucha Beskidzka, SP Skawica oraz SP Sidzina) przyjechali w poniedziałek 7 maja do hali w Zawoi.

Spotkania półfinałowe rozstrzygały się dopiero w końcówce – najpierw Stryszawa wygrała ze Skawicą 11:10, a następnie SP1 Sucha Beskidzka okazała się lepsza od SP Sidzina (10:7, chociaż na kilka minut przed zakończeniem spotkania to Sidzina prowadziła 6:4).

Mecz o III miejsce przebiegał pod dyktando Skawicy, która pewnie zwyciężyła 9:4.

Finałowy mecz trzymał w napięciu do końca – suszanie prowadzili 10:8, lecz końcówka należała do zawodników ze Stryszawy, którzy nie tylko doprowadzili do wyrównania, ale też zdobyli zwycięską bramkę na 11:10.

ZSiSM Stryszawa tym samym zapewniła sobie awans do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się w środę 9 maja również w Zawoi.

Na zakończenie zawodów oprócz dyplomów wręczono także wyróżnienia indywidualne. Królem Strzelców z 11 golami na koncie został Tomasz Sikora (ZSiSM Stryszawa), a statuetki MVP drużyny trafiły do: Pawła Pastwy (SP Sidzina), Krystiana Pacygi (SP Skawica), Dawida Sitarza (SP1 Sucha Beskidzka) oraz Jakuba Pietrusy (ZSiSM Stryszawa).

Zawodnikom ze Stryszawy życzymy powodzenia w środowym turnieju!

VIDEO: Fragment finałowego spotkania ZSiSM Stryszawa – SP1 Sucha Beskidzka 12:11 (6:6)

VIDEO: Finałowy mecz był w stylu cios za cios. Rzut karny wykorzystuje późniejszy Król Strzelców Tomasz Sikora (ZSiSM Stryszawa). Odpowiedź zawodników z Suchej Beskidzkiej jest natychmiastowa – gola zdobywa Mateusz Sitarz.

VIDEO: Wygrana 12:11 zawodników ze Stryszawy pieczętuje Kacper Bury.