Mobilne podsumowanie szkolnego sportowego roku 2019/2020

Autor: MK  /   Listopad 23, 2020  /   Aktualności, Igrzyska dzieci, Igrzyszka młodzieży szkolnej, Licealiada  /  

Inny niż wszystkie był rok szkolny 2019/2020, inne niż wszystkie było także wręczenie Nagród Powiatu Suskiego dla uczniów za wspomniany rok oraz podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół. 

Zazwyczaj w październiku lub listopadzie odbywały się uroczyste gale, podczas których uczniowie za zajęcie miejsc na podium w szkolnych zawodach wojewódzkich otrzymywali Nagrody Powiatu Suskiego, najlepsze szkoły we współzawodnictwie sportowym szkół otrzymywały wyróżnienia (za miejsca 1-6 w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnych), doceniano i dziękowano wszystkim tym, którzy udostępniają na czas zawodów obiekty sportowe. Wyróżniano także gminnych koordynatorów sportu w powiecie suskim.

W tym roku sportowe podsumowanie było mobilne. Przez cztery dni wraz z przedstawicielami Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Suchej Beskidzkiej – Łukaszem Miklusiakiem i (chociaż w sumie, to powinno być użyte słowo lub) Piotrem Staszakiem objechaliśmy kolejne gminy w naszym powiecie, gdzie wręczyliśmy wspomniane nagrody oraz wyróżnienia. W tym przypadku nie ma co pisać, bo najlepiej przemawiają zdjęcia, które każdego dnia pojawiały się na naszym fanpage na Facebooku.

Dziękujemy za miłe przyjęcie w każdej ze szkół, instytucji czy jak widać po niektórych zdjęciach z nagrodzonymi uczniami – domach.

Do zobaczenia w lepszej rzeczywistości!

IGRZYSKA DZIECI 2019/2020

1. SP1 Sucha Beskidzka 

2. SP Bystra Podhalańska 

3. SP1 Stryszawa 

4. SP2 Stryszawa 

5. ZS Zawoja Wilczna 

6. ZSP1 Zawoja  

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ:

1. SP1 Sucha Beskidzka 

2. ZSP Skawica 

3. ZSP1 Zawoja 

4. ZSP Lachowice 

5. ZS Zawoja Wilczna 

6. SP2 Stryszawa 

LICEALIADA – DZIEWCZĘTA:

 1. LO Sucha Beskidzka 

2. ZS Witosa Sucha Beskidzka 

3. ZS Goetla Sucha Beskidzka 

4. ZS Kołłątaja Jordanów 

5. ZS Dańkowskiego Jordanów 

LICEALIADA – CHŁOPCY:

 1. ZS Goetla Sucha Beskidzka 

2. LO Sucha Beskidzka 

3. ZS Witosa Sucha Beskidzka 

4. ZS Kołłątaja Jordanów 

5. ZS Dańkowskiego Jordanów