Mistrzostwo powiatu w halówkę dla dziewcząt z SP1 Sucha Beskidzka.

Autor: MK  /   Październik 29, 2019  /   Aktualności, Igrzyska dzieci  /  

Cztery drużyny dziewcząt: SP1 Sucha Beskidzka, ZSP Lachowice, ZS Zawoja Wilczna i ZS Maków Podhalański zagrały w finale powiatowym w halową piłkę nożną, który odbył się w czwartek 17 października w Makowie Podhalańskim.

Tylko jeden mecz, pierwszy, w którym jak się później okazało wystąpił nowy mistrz i wicemistrz powiatu, zakończył się remisem – SP1 Sucha Beskidzka podzieliła się punktami z ZSP Lachowice (2:2). Do przerwy prowadziły zawodniczki z SP1 Sucha Beskidzka – z rzutu rożnego dośrodkowała Nikola Madejczyk, a piłkę do bramki skierowała Natalia Skrok. W drugiej połowie losy spotkania odwróciły zawodniczki z ZSP Lachowice – z dystansu celnie przymierzyła Martyna Małysiak, a na 2:1 bramkę zdobyła Maja Szwed strzałem z pola karnego. Suszanki doprowadziły do wyrównania po kolejnym rzucie rożnym – tym razem do protkoołu meczowego wpisała się Madejczyk.

W pozostałych spotkaniach suszanki (12:0 z ZS Maków Podhalański, 8:0 z ZS Zawoja Wilczna) i lachowiczanki (7:0 z ZS Maków Podhalański, 1:0 z ZS Zawoja) zwyciężały.

W meczu o miejsce trzecie lepsze od makowianek okazały się zawojanki zwyciężając 4:1.

Po zakończeniu turnieju (z przymusową przerwą na ćwiczenia przeciwpożarowe) odbyła się uroczysta dekoracja – pamiątkowe dyplomy trafiły do wszystkich reprezentacji, a puchar za zdobycie mistrzostwa powiatu powędrował do SP1 Sucha Beskidzka.

Drużyna dziewcząt z suskiej jedynki awansowała tym samym do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 5 listopada w Nowym Targu.

Wręczone zostały również indywidualne wyróżnienia – statuetkę dla Królowej Strzelczyń odebrała Nicola Madejczyk (SP1 Sucha Beskidzka) – 16 goli, a statuetki dla MVP Drużyny otrzymały: Natalia Skrok (SP1 Sucha Beskidzka), Martyna Małysiak (ZSP Lachowice), Katarzyna Zając (ZS Zawoja Wilczna) i Weronika Tomala (ZS Maków Podhalański).

HALOWA PIŁKA NOŻNA DZIEWCZĄT – IGRZYSKA DZIECI – 17.10.2019 – MAKÓW PODHALAŃSKI:

WYNIKI:

1. ZSP Lachowice – SP1 Sucha Beskidzka 2:2 (0:1)

2. ZS Maków Podhalański – ZSP Lachowice 0:7 (0:3)

3. ZS Maków Podhalański – SP1 Sucha Beskidzka 0:12 (0:3)

4. ZSP Lachowice – ZS Zawoja 1:0 (0:0)

5. SP1 Sucha Beskidzka – ZS Zawoja 8:0 (3:0)

6. ZS Maków Podhalański – ZS Zawoja 1:4 (1:2)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. SP1 Sucha Beskidzka

2. ZSP Lachowice

3. ZS Zawoja

4. ZS Maków Podhalański