Martyna Małysiak i Wojciech Kozina mistrzami powiatu suskiego w tenisie stołowym IMS

Autor: MK  /   Grudzień 02, 2021  /   Aktualności, Igrzyszka młodzieży szkolnej  /  

Kolejne dzień z tenisem indywidualnym (tym razem w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej) za nami. Do hali w ZSP w Lachowicach zawitało łącznie 46 uczniów – 25 chłopców (reprezentacje gminne wystawiły: Budzów, Bystra-Sidzina, Jordanów, Maków Podhalański, Stryszawa, Sucha Beskidzka, Zawoja, Zembrzyce) i 21 dziewcząt (z gmin: Budzów, Bystra Sidzina, Jordanów, Maków Podhalański, Stryszawa, Zawoja, Zembrzyce).

Ze względu na to, że w dniu dzisiejszym startujących było wcześniej niż podczas środowego finału w ramach Igrzysk Dzieci, każdy mecz toczył się do dwóch wygranych setów.

Najlepsza szóstka w każdej z kategorii otrzymała pamiątkowy dyplom, a najlepsza trójka również medal. Wręczali je, tak jak dzień wcześniej, sędzia główny zawodów – Piotr Grajny i ja ;).

A tą najlepszą szóstką, i równocześnie kadrą Powiatu Suskiego na półfinał wojewódzki, który odbędzie się w 2022 roku (pisze, że dopiero marzec, ale to jeszcze skonfrontujemy), utworzyli (zaczynając od miejsca pierwszego w dniu dzisiejszym, a skończywszy na pozycji szóstej: Martyna Małysiak (ZSP Lachowice), Maria Kłapyta (SP1 Stryszawa), Edyta Duda (SP Naprawa), Julia Trybała (SP8 Zawoja M.), Wiktoria Kowaliczek (SP1 Stryszawa) oraz Sandra Szczerbak (SP Bieńkówka) w kategorii dziewcząt i Wojciech Kozina (SP2 Zawoja W.), Franciszek Kubasiak (SP2 Sucha Beskidzka), Miłosz Wągiel (SP1 Stryszawa), Bartosz Kowalczyk (SP Naprawa), Mateusz Matuszyk (SP Śleszowice) oraz Kacper Dziadkowiec (SP Bystra Podhalańska) w kategorii chłopców. 

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Tymczasem w piątek 10. grudnia czeka nas ostatni w tym roku kalendarzowym finał powiatowy w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Będzie to rywalizacja w drużynowym tenisie stołowym. Dwie najlepsze drużyny w każdej z kategorii uzyskają awans do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 15. grudnia w Nowym Targu,