Mali Mistrzowie z Zawoi i z Białki

Niespodziewany finał powiatowy – tak można określić zawody, które po raz pierwszy w historii powiatu suskiego odbyły się dla uczniów z klas 1-3.

Dwie szkoły wyraziły chęć uczestniczenia w tym roku w finale wojewódzkim w Turnieju Gier i Zabaw-Mały Mistrz dla klas 1-3. Na finał wojewódzki może na chwilę obecną jechać tylko jedna drużyna z powiatu suskiego (z powodu małej ilości szkół zgłoszonych na finał wojewódzki, mogą do niego być dopuszczeni też wicemistrzowie powiatu – ostateczna informacja w poniedziałek popołudniu), stąd w piątek w hali ZS w Zawoi Wilcznej odbył się finał powiatowy z udziałem szkół SP Białka oraz SP2 Zawoja Wilczna.

Najważniejszy wniosek płynący z tych zawodów jest taki, że wszystkie konkurencje sprawiają dzieciakom niesamowitą radość i z pewnością warto takie zawody propagować w przyszłości. Uczniowie z klas 1-3 ze wspomnianych szkół zmierzyli się w 12 konkurencjach (6 uczniów mogło wystartować w jednej konkurencji, a drużyna liczyła ośmiu uczniów) m.in. na torze przeszkód, skokach na skakance, sztafecie wahadłowej.

Zawody wygrała drużyna z SP2 Zawoja Wilczna (20,5 pkt), a drugie miejsce zajęli zawodnicy z SP Białka (15 pkt).

Po zakończeniu zawodów wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki z Zawoi :). To taka miła nowość, bo to, że był puchar za pierwsze miejsce oraz dyplomy to już jest współzawodnictwa sportowego szkół w powiecie suskim oczywistą oczywistością.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ Z ZAWODÓW NA NASZEJ STRONIE NA FB:)