Mała tabelka zadecydowała – Sucha i Toporzysko grają dalej!

Po ostatnim spotkaniu pierwszego półfinałowego turnieju w koszykówkę dziewcząt w ramach gimnazjady wiadomo było, że… nic nie wiadomo.

Gimnazjalistki z Suchej Beskidzkiej, Toporzyska oraz Stryszawa miały na koncie po dwa zwycięstwa i jednej porażce i dopiero stosunek koszy zdobytych w spotkaniach między tymi zespołami zadecydował o awansie do finału głównego (30.11.2016, Sucha Beskidzka). Z pierwszego miejsca awans uzyskały gimnazjalistki z Suchej Beskidzkiej, a z drugiego zawodniczki z Toporzyska.

Dwa ostatnie spotkania w ramach turnieju dostarczyły niezapomnianych wrażeń – po czterech kwartach spotkania Zembrzyc ze Stryszawą był remis 6:6 i dopiero w dogrywce zawodniczki ze Stryszawy (3 minuty) udowodniły swoją wyższość zwyciężając 12:6.

Ostatni mecz pomiędzy Suchą Beskidzką i Toporzyskiem wydawał się być spacerkiem dla tych pierwszych – po dwóch kwartach prowadziły bowiem 9:0. W ostatnich dwóch kwartach na parkiecie meldowały się rezerwowe zawodniczki z Suchej Beskidzkiej, lecz przy tym piąty bieg włączyły koszykarki z Toporzyska – brylował w tym Karolina Talip, która zdobyła aż 14 pkt (dwukrotnie ustrzeliła „trójkę”)! Gdy zaczynała się czwarta kwarta, to zawodniczki z Suchej prowadziły 11:9. Ostatecznie przegrały 18:11!

KOSZYKÓWKA DZIEWCZĄT – GIMNAZJADA 2016/2017 – TURNIEJ PÓŁFINAŁOWY – 18.11.2016 – Sucha Beskidzka

1. Gimn Sucha Beskidzka – Gimn nr 1 Stryszawa 17:7 (8:0, 2:2, 2:2, 5:3)

2. Gimn Zembrzyce – Gimn Toporzysko 9:18 (2:6, 2:4, 0:6, 5:2)

3. Gimn nr 1 Stryszawa – Gimn Toporzysko 16:10 (8:2, 2:4, 4:2, 2:2)

4. Gimn Sucha Beskidzka – Gimn Zembrzyce 16:6 (2:2, 2:2, 2:0, 10:2)

5. Gimn nr 1 Stryszawa – Gimn Zembrzyce  dogr. 12:6   6:6 (1:0, 1:2, 0:0, 4:4)

6. Gimn Toporzysko – Gimn Sucha Beskidzka 18:11 (0:5, 0:4, 7:2, 11:0