Licealida 2016/2017, czyli emocji więcej niż zwykle

Podwójnym triumfem LO Sucha Beskidzka zakończyła się rywalizacja w kategorii Licealiady w roku szkolnym 2016/2017.  To jedyna kategoria, w której osobno rywalizują dziewczęta i chłopcy

Wśród dziewcząt drugie miejsce dla Witosa Sucha B, a trzecie dla Dańkowskiego z Jordanowa. Goetel Sucha B. ukończył rywalizację w kategorii chłopców na miejscu drugim, a uczniowie z suskiego Witosa uzupełnili podium zajmując miejsce trzecie.

DZIEWCZĘTA:

1. Liceum Ogólnokształcące Sucha Beskidzka  – 257 pkt

2. ZS im. W. Witosa Sucha Beskidzka  – 138 pkt

3. ZS im. bł. ks. P. Dańkowskiego Jordanów – 59 pkt

4. ZS im. H. Kołłątaja Jordanów – 42 pkt

5. ZS im. św. J. Kantego Maków Podhalański – 4 pkt

6. ZS Zawoja – 2 pkt

CHŁOPCY:

1. Liceum Ogólnokształcące Sucha Beskidzka – 194 pkt

2. ZS im. W. Goetla Sucha Beskidzka – 166 pkt

3. ZS im W. Witosa Sucha Beskidzka – 137 pkt

4. ZS im. bł. ks. P. Dańkowskiego Jordanów – 50 pkt

5. ZS im. H. Kołłątaja Jordanów – 20 pkt

6. ZS im. św. J. Kantego Maków Podhalański  – 12 pkt

7. ZS im. H. Kołłątaja Jordanów – 20 pkt

7. ZS Zawoja – o pkt

O ile w kategorii dziewcząt de facto od początku do końca na prowadzeniu były zawodniczki z LO Sucha Beskidzka (wygrały wszystkie finały powiatowe oprócz kolarstwa górskiego oraz tenisa stołowego drużynowego), o tyle wśród chłopców rywalizacja w niektórych dyscyplinach była taka, że aż  miło było patrzeć i ją śledzić. I opisywać. Mistrzami powiatu w Pływaniu Drużynowym Sztafetowym, Sztafetowych Biegach Przełajowych, Piłce ręcznej, Siatkówce Plażowej,  Lidze LA Drużynowej zostali chłopcy z LO Sucha Beskidzka, w kategorii Tenisa Stołowego Drużynowego, Koszykówki, Halowej Piłki Nożnej, Siatkówki  – uczniowie z Goetla, Drużynowe Biegi Przełajowe – dla Witosa, Piłka Nożna – dla Dańkowskiego z Jordanowa.

Uczniowie namieszali też w historycznych wynikach finałów powiatowych – GRATULUJEMY! Tak to wygląda na chwilę obecną – klikamy TUTAJ

Nie tylko rywalizacją na arenie powiatowej „żyliśmy”. Złote medale wojewódzkie wywalczyli: Magdalena Zachura (LO Sucha B.) w skoku w dal oraz w biegu na 100 m, Marta Sikora (LO Sucha B.) w pływaniu 50 m styl dowolny, Marta Palcar (LO Sucha B.) w pływaniu 50 m styl klasyczny, Krystian Wójs (ZS Witos Sucha B.) – kolarstwo górskie, Maciej Majcherczyk (LO Sucha B.) w pchnięciu kulą oraz chłopcy z LO Sucha Beskidzka w korespondencyjnej Lidze LA (Przemysław Chrapek, Szymon Rusin, Karol Ponikiewski, Arkadiusz Mikołajek, Łukasz Tatara, Sebastian Kramarz, Aaron Siekierski, Dawid Kukla, Maciej Majcherczyk, Karol Światłoń, Dawid Marszałek, Krzysztof Łoś, Dominik Górny, Marcin Kołata, Szymon Krupiak, Maciej Zachura, Michał Pietrusa).

Wicemistrzostwo województwa tymczasem dla: Marty Sikory (LO Sucha B.) – Indywidualne/Drużynowe Biegi Przełajowe, sztafety dziewcząt z LO Sucha Beskidzka – 4×100 m w składzie: Magdalena Zachura , Oliwia Skowron, Daria Gąska, – Indywidualna Liga LA.

Trzecie miejsce indywidualnie dla Kingi Wrzodek (LO Sucha B.) – bieg na 400 metrów oraz drużynowo dla:dziewcząt z LO Sucha B. w Korespondencyjnej Lidze LA (skład: Magdalena Zachura, Daria Gąska, Alina Szarlej, Kinga Wrzodek, Oliwia Skowron, Marta Sikora, Faustyna Wołek, Karolina Miziak, Klaudia Boryczko, Izabela Zyzańska, Agnieszka Trzop, Aleksandra Nieciąg, Natalia Żmuda, Małgorzata Pochopień, Joanna Lasek, Łucja Smyrak, Paulina Żurek), dziewcząt z LO Sucha Beskidzka w pływaniu drużynowym, chłopców z LO w sztafecie 4X100 M (Dominik Górny, Maciej Zachura, Szymon Rusin, Sebastian Kramarz) oraz chłopców z ZS Goetla w Suchej B. w siatkówce (Karol Bury, Dominik Gruca, Maciej Kachel, Grzegorz Kobiela, Bartłomiej Leśniak, Marcin Mętel, Michał Mikołajczyk, Filip Pająk, Beniamin Pępek, Mateusz Ponikiewski, Szymon Strączek, Wojciech Najdek).

Z wszystkimi wyżej wymienionymi – kto skorzysta i będzie miał oczywiście – zobaczymy się we wrześniu podczas sportowego podsumowania roku szkolnego 15/16.

A na razie spokojnych wakacji – a dla tych, którzy skończyli w tym roku szkołę średnią – powodzenia, do zobaczenia!