Po raz dziesiąty na obiektach koło Zespołu Szkoły i Schroniska Młodzieżowego w Stryszawie (czyli dawnego Gimnazjum nr 1) odbył się lekkoatletyczny miting im. Zdzisława Najdera. Konkurencje, w których rywalizują uczniowie ze szkół podstawowych oraz średnich są niezmienne – bieg na 60 metrów, skok w dal i pchnięcie kulą.
Podczas uroczystego otwarcia zawodów (11.06.2019) obecni byli: Barbara Najder, wdowa po zmarłym Zdzisławie Najderze, Ryszard Hadka – przewodniczący Rady Powiatu Suskiego, Rafał Lasek – wójt gminy Stryszawa, Zygmunt Ormaniec – dyrektor ZSiSM Stryszawa, Krystyna Wajdzik – przewodnicząca Rady Gminy Stryszawa, Katarzyna Kołodziejczyk – prezes Banku Spółdzielczego w Suchej Beskidzkiej. Sylwetkę zmarłego Zdzisława Najdera przypomniał jego były podopieczny, pomysłodawca mitingu Rafał Kukla.
Zawody z jednej strony szkolne, ale z drugiej strony wielu z uczniów ze szkół z naszego terenu ma już na swoim sukcesy w zawodach rangi mistrzostw Polski. Oni też zdominowali miting. Tak zresztą jest co roku.
W konkurencji pchnięcia kulą w kategorii szkół podstawowych bezkonkurencyjna była Julia Przybyś (ZS Zembrzyce), która osiągnęła wynik 12,38. Julia w 2018 roku zdobyła brązowy medal w pchnięciu kulą w MP U-17.
W biegu na 60 m w kategorii szkół średnich najlepszy wynik (6,89 s) osiągnął Jakub Pietrusa (LO Sucha Beskidzka). Mieszkaniec Stryszawy jest brązowym medalistą MP na dystansie 200 metrów, a kilka dni temu został brązowym medalistą MP w sztafecie mieszanej (4×400 metrów).
Wśród dziewcząt najszybsza na 60 metrów oraz w skoku w dal była Zuzanna Burliga (LO Sucha Beskidzka). Zuzia również była członkiem wspomnianej sztafety mieszanej 4×400 metrów (podobnie jak triumfator w biegu na 60 m, skoku w dal oraz pchnięcia kulą w kategorii szkół podstawowych Maciej Sikora).
Skok w dal na odległość 6,48 dał Kamilowi Wajdzik (ZS Goetla Sucha Beskidzka) bezapelacyjne zwycięstwo. Kamil jest aktualnym mistrzem Polski w skoku w dal juniorów młodszych . 6,48 – o mały włos, a przeskoczyłby piaskownicę, co widać na filmiku poniżej.
Na zakończenie zawodów wręczane były pamiątkowe medale oraz nagrody ufundowane m.in. przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej. Najlepszych sportowców memoriału nagradzali: Barbara Najder, Janusz Kociołek – naczelnik Wydziały Promocji, Kultury, Sportu i Funduszy oraz Zygmunt Ormaniec.
IX MITING IM. ZDZISŁAWA NAJDERA – 07.06.2018 – STRYSZAWA
Bieg na 60 m dziewcząt szkoły podstawowe:
1. Magdalena Dyduch (ZSP Lachowice) – czas: 8,33
2. Emilia Sikora (ZSiSM Stryszawa) – czas: 8,59
3. Emilia Skowron (ZSiSM Stryszawa) – czas: 8,64
4. Weronika Semik (ZSiSM Stryszawa) – czas: 8,69
5. Weronika Polak (ZSiSM Stryszawa) – czas: 8,79
6. Anna Pietrusa (ZSiSM Stryszawa) – czas: 8,89
7. Agata Sikora (SP2 Stryszawa) – czas: 9,11
8. Gabriela Bajcer (SP1 Sucha B.) – czas: 9,17
9. Paulina Mamcarz (SP1 Sucha B.) – czas: 9,28
10. Ewelina Hutniczak (ZSiSM Stryszawa) – czas: 9,34
11. Karolina Wala (ZSiSM Stryszawa) – czas: 9,35
12. Oliwia Habowska (SP1 Sucha B.) – czas: 9,36
13. Zuzanna Spyrka (ZSiSM Stryszawa) – czas: 9,86
14. Klaudia Grygiel (SP2 Stryszawa) – czas: 10,04
Bieg na 60 m dziewcząt szkoły średnie:
1. Zuzanna Burliga (LO Sucha B.) – czas: 8,24
2. Patrycja Pochopień (ZS Witosa Sucha B.) – czas: 8,26
3. Aleksandra Skowron (LO Sucha B.) – czas: 8,84
4. Katarzyna Wątroba (ZS Witosa Sucha B.) – czas: 9,22
Bieg na 60 m chłopcy szkoły podstawowe:
1. Maciej Sikora (ZSiSM Stryszawa) – czas: 7,12
2. Rafał Ożóg (SP Żarnówka) – czas: 7,38
3. Kamil Król (SP1 Sucha B.) – czas: 7,44
4. Rafał Ożóg (SP Żarnówka) – czas: 7,42
5. Łukasz Spyrka (SP1 Sucha B.) – czas: 7,72
6. Jakub Niedźwiedź (SP1 Sucha B.) – czas: 7,76
7. Nikodem Bania (SP2 Stryszawa) – czas: 7,91
Bieg na 60 m chłopców szkół średnich:
1. Jakub Pietrusa (LO Sucha B.) – czas: 6,89
2. Szymon Barzycki (LO Sucha B.) – czas: 7,35
3. Grzegorz Janiczak (ZS Goetla Sucha B.) – czas: 7,87
4. Szymon Rusin (LO Sucha B.) – czas: 8,10
5. Sebastian Konior (LO Sucha B.) – czas: 8,18
6. Szymon Kotlarski (ZS Witosa Sucha B.) – czas: 8,48
Skok w dal dziewcząt szkoły podstawowe:
1. Emilia Sikora (ZSiSM Stryszawa) – odległość: 4,36
2. Ewelina Hutniczak (ZSiSM Stryszawa) – odległość: 3,82
3. Paulina Mamcarz (SP1 Sucha B.) – odległość: 3,76
4. Weronika Polak (ZSiSM Stryszawa) – odległość: 3,69
5. Anna Pietrusa (ZSiSM Stryszawa) – odległość: 3,66
6. Agata Sikora (SP2 Stryszawa) – odległość: 3,62
7. Oliwia Habowska (SP1 Sucha B.) – odległość: 3,50
8. Weronika Semik (ZSiSM Stryszawa) – odległość: 3,48
Karolina Wala (ZSiSM Stryszawa) – odległość: 3,48
10. Amelia Popielarczyk (SP2 Stryszawa) – odległość: 3,34
11 Zuzanna Spyrka (ZSiSM Stryszawa) – odległość: 3,30
12. Gabriela Bajcer (SP1 Sucha B.) – odległość: 3,07
Skok w dal dziewcząt szkoły średnie:
1. Zuzanna Burliga (LO Sucha B.) – odległość: 4,28
2. Patrycja Pochopień (ZS Witosa Sucha B.) – odległość: 4,26
3. Katarzyna Wątroba (ZS Witosa Sucha B.) – odległość: 4,09
4. Aleksandra Kuś (LO Sucha B.) – odległość: 3,89
5. Gabriela Paczka (LO Sucha B.) – odległość: 3,85
Skok w dal chłopców szkoły podstawowe:
1. Maciej Sikora (ZSiSM Stryszawa) – odległość: 5,58
2. Rafał Ożóg (SP Żarnówka) – odległość: 5,24
3. Nikodem Bania (SP2 Stryszawa) – odległość: 5,11
4. Kamil Król (SP1 Sucha B.) – odległość:5,08
5. Kacper Barzyczak (SP1 Sucha B.) – odległość: 4,79
6. Łukasz Spyrka (SP1 Sucha B.) – odległość: 4,76
7. Jakub Niedźwiedź (SP1 Sucha B.) – odległość: 4,74
8. Miłosz Rusin (ZSiSM Stryszawa) – odległość: 4,36
9. Marcin Bachul (ZSiSM Stryszawa) – odległość: 3,88
Skok w dal chłopców szkoły średnie:
1. Kamil Wajdzik (ZS Goetla Sucha B.) – odległość: 6,48
2. Jakub Pietrusa (LO Sucha B.) – odległość: 5,82
Pchnięcie kulą dziewcząt szkoły podstawowe:
1. Julia Przybyś (ZS Zembrzyce) – odległość: 12,38
2. Marcelina Bisaga (ZSiSM Stryszawa) – odległość: 9,48
3. Natalia Polak (ZSP Lachowice) – odległość: 9,22
4.Klaudia Głuszek (ZSiSM Stryszawa) – odległość: 8,27
5. Oliwia Polak (SP1 Sucha B.) – odległość: 7,24
6. Klaudia Pająk (SP2 Stryszawa) – odległość: 6,85
7. Weronika Błachut (ZSiSM Stryszawa) – odległość: 6,59
Pchnięcie kulą dziewcząt szkoły średnie:
1. Zuzanna Burliga (LO Sucha B.) – odległość: 9,07
2. Daria Wala (LO Sucha B.) – odległość: 8,08
3. Patrycja Matyja (LO Sucha B.) – odległość: 7,70
Pchnięcie kulą chłopców szkoły podstawowe:
1. Maciej Sikora (ZSiSM Stryszawa) – odległość: 9,53
2. Konrad Spyrka (ZSP Lachowice) – odległość: 9,40
3. Konrad Sikora (ZSP Lachowice) – odległość: 9,20
4. Bartłomiej Okrzesik (SP2 Stryszawa) – odległość: 8,73
5. Rafał Ożóg (SP Żarnówka) – odległość: 8,57
6. Marcin Bachul (ZSiSM Stryszawa) – odległość: 8,12
7. Szymon Kraszewski (ZSiSM Stryszawa) – odległość: 7,77
8. Tomasz Kłapyta (ZSiSM Stryszawa) – odległość: 7,58
9. Michał Sobański (SP1 Sucha B.) – odległość: 7,19
Pchnięcie kulą chłopców szkoły średnie:
1. Kamil Wajdzik (ZS Goetla Sucha B.) – odległość: 12,25
2. Mateusz Stachnik (LO Sucha B.) – odległość: 11,36
3. Szymon Fidelus (ZS Witosa Sucha B.) – odległość: 10,38
4. Jakub Pietrusa (LO Sucha B.) – odległość: 10,18
5. Radosław Malaga (LO Sucha B.) – odległość: 9,51
6. Szymon Kotlarski (ZS Witosa Sucha B.) – odległość: 9,33
.