Koszykarki z SP1 Sucha Beskidzka najskuteczniejsze w Igrzyskach Dzieci

Cztery, a nie pięć jak jeszcze do dzisiejszego poranka było to awizowane, zespoły wzięły udział w finale powiatowym w koszykówkę dziewcząt 3×3 w ramach Igrzysk Dzieci. Niestety, w ostatniej chwili z powodu plagi kontuzji musiała się wycofać z rozgrywek drużyna z SP Sidzina.

Do hali SP1 Sucha Beskidzka, gdzie odbył się ten finał, przyjechały żeńskie drużyny z: SP1 Zawoja, SP1 Stryszawa i SP Grzechynia. Zespół z SP1 Sucha Beskidzka przyjeżdżać przecież nie musiał.

Zawody odbyły się system każdy z każdym (mecz trwał 8 minut). Wszystkie spotkania wygrała drużyna gospodyń i to ona sięgnęła po mistrzostwo powiatu i uzyskała jednocześnie przepustkę do startu w półfinale wojewódzkim (09.11.2021, Nowy Targ).

W meczu, który decydował o wicemistrzostwie powiatu, koszykarki z Zawoi wygrały z zawodniczkami ze Stryszawy 6:5. Sytuacja w tym spotkaniu zmieniała się jak w kalejdoskopie!

Na zakończenie zawodów odbyła się dekoracja – na podstawie poniższych danych. Jak to ma miejsce przy okazji zawodów w konkurencjach zespołowych, uczniowie otrzymali także indywidualne wyróżnienia – MVP Drużyny oraz Najskuteczniejsza Zawodniczka.

Nagrody to jedna, klasyfikacja to drugie (albo na odwrót), ale najważniejsza i tak jest możliwość rywalizacji w duchu fair-play i fajnie spędzony razem czas. Do zobaczenia na kolejnych zawodach 🙂

KOSZYKÓWKA 3X3 – DZIEWCZĄT – IGRZYSKA DZIECI – 03.11.2021 – SUCHA BESKIDZKA

WYNIKI:

1. SP Grzechynia – SP1 Stryszawa 2:3

2. SP1 Zawoja – SP1 Sucha Beskidzka 3:8

3. SP1 Stryszawa – SP1 Sucha Beskidzka 2:7

4. SP Grzechynia – SP1 Zawoja 4:14

5. SP1 Stryszawa – SP1 Zawoja 5:6

6. SP1 Sucha Beskidzka – SP Grzechynia 5:1

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE:

KRÓLOWA STRZELCZYŃ – Zofia Bogdan (SP1 Zawoja)

MVP DRUŻYNY: Natalia Skrok (SP1 Sucha Beskidzka), Jowita Prędota (SP1 Sucha Beskidzka), Wiktoria Trzebuniak (SP1 Zawoja), Emilia Popielarczyk (SP1 Stryszawa), Natalia Bogdanik (SP Grzechynia).

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. SP1 Sucha Beskidzka – awans do półfinału wojewódzkiego (09.11.2021, Nowy Targ)

2. SP1 Zawoja

3. SP1 Stryszawa