(AKTUALIZACJA) Wygrały powiat, wygrały rejon! Uczennice z SP1 Zawoja pojadą do Nowego Sącza

Cztery najlepsze drużyny w tym roku szkolnym pojawiły się we wtorek 5. kwietnia w hali SP1 Zawoja, żeby z jednej strony oczywiście w sportowej i fair-play po rywalizować, ale także, by na zakończenie zawodów wyłonić mistrzowską drużynę, która 13. kwietnia w Pcimiu będzie reprezentowała nasz powiat podczas półfinału wojewódzkiego. Jak się okazało, najlepsza drużyna z naszego powiatu jest jednocześnie najlepszą drużyną rejonu nowotarskiego, w którego skład wchodzą, obok powiatu suskiego, także powiaty; myślenicki, nowotarski i tatrzański!

Po dwóch seriach spotkań było wiadome, że ostateczne rozstrzygnięcia przyniosą ostatnie turniejowe mecze. Spotkanie uczennic z SP1 Zawoja i SP Łętownia miało rozstrzygnąć losy mistrzostwa powiatu, a mecz pomiędzy SP Bystrą Podhalańską oraz SP1 Budzowem decydował o miejscu trzecim.

Podobnie jak w poprzednich meczach, ani razu nie był tutaj potrzebny tie-break, żeby rozstrzygnąć losy spotkania (w turnieju chłopców na sześć spotkań, aż pięć musiały mieć dodatkowego, trzeciego seta!). Zwycięsko z wspomnianych pojedynków wyszły zawodniczki z Zawoi oraz Bystrej Podhalańskiej.

Na zakończenie zawodów każda z drużyn otrzymała pamiątkowy dyplom, a zwycięska z SP1 Zawoja także puchar-przepustkę do półfinału wojewódzkiego. Cztery zawodniczki z każdej z drużyn otrzymały także statuetkę-dyplom grawerowany MVP Drużyny.

(AKTUALIZACJA 13.04.2022): Dziewczyny z Zawoi pojadą na zawody wojewódzkie! W środę 13. kwietnia w hali w Pcimiu odbył się półfinał wojewódzki, w którym oprócz zawojanek udział wzięły drużyny z SP Raba Wyżna i SP1 Pcim. Zawojanki wygrały oba mecze – z Rabą Wyżną 2:0 a z Pcimiem 2:1. Co dalej? Już tylko zawody wojewódzkie, które odbędą się 10. maja w Nowym Sączu. WIELKIE BRAWA I TRZYMAMY KCIUKI!!!

SIATKÓWKA DZIEWCZĄTIGRZYSKA DZIECI 2021/202205.04.2022ZAWOJA

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE:

MVP DRUŻYNY: Sandra Dulkiewicz (SP1 Zawoja), Katarzyna Nosidlak (SP Łętownia), Maja Jaromin (SP Bystra Podhalańska), Lena Pająk (SP1 Budzów).

WYNIKI:

1. SP1 Zawoja – SP1 Budzów 2:0 (25:2; 25:6)

2. SP Łętownia – SP Bystra Podhalańska 2:0 (25:7; 25:21)

3. SP1 Zawoja – SP Bystra Podhalańska 2:0 (25:11; 25:11)

4. SP1 Budzów – SP Łętownia 0:2 (10:25; 10:25)

5. SP1 Zawoja – SP Łętownia 2:0 (25:9; 25:19)

6. SP Bystra Podhalańska – SP1 Budzów 2:0 (25:8; 25:11)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. SP1 Zawojaawans do półfinału wojewódzkiego (13.04.2022, Pcim)

2. SP Łętownia

3. SP Bystra Podhalańska