Komplet zwycięstw i chłopcy z LO Sucha Beskidzka mają puchar i przepustkę do półfinału wojewódzkiego

Cztery reprezentacje szkół średnich zmierzyły się w finale powiatowym w koszykówkę 3×3. Turniej odbył się w hali LO w Suchej Beskidzkiej, tuż po zmaganiach dziewcząt.

Z kompletem zwycięstw po mistrzostwo powiatu sięgnęli uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Suchej Beskidzkiej. W pierwszym meczu wysoko pokonali uczniów z ZS im. bł. ks. Piotra Dańkowskiego 7:2.

Mecz numer dwa to pojedynek dwóch najlepszych drużyn w koszykówce 3×3 z poprzedniego roku szkolnego. Mistrzem powiatu zostali wówczas chłopcy z ZS im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej. Spotkanie dobrze się zaczęło dla uczniów z Goetla, którzy wyszli na prowadzenie 1:0. To była jedyna taka sytuacja w tym starciu, chociaż Goetel „łapał” kontakt na 2:3 oraz 3:4. LO wygrywa ostatecznie 7:4, Punkty dla LO zdobywali: Jan Marek (trzy) oraz Kacper Kubas i Bartosz Majcherczyk (obaj po dwa punkty), a dla Goetla: Dominik Hajdyła (dwa) i Bartłomiej Najder z Patrykiem Zyzańskim (po jednym punkcie).

Trzecia, ostatnia seria gier przyniosła dwa rozwiązania. Po pierwsze LO zapewniło sobie tytuł mistrzowski wygrywając z Witosem 9:4 od początku do końca kontrolując przebieg wydarzeń na boisku. Po drugie w meczu Goetla z Dańkowskim siedem punktów dla pierwszej z wymienionych drużyn zdobył Bartłomiej Najder i tym samym los statuetki dla najskuteczniejszego zawodnika turnieju został rozstrzygnięty.

Podczas dekoracji dyplomy oraz puchar wręczyła dyrektor LO Sucha Beskidzka, Anna Sala. Statuetki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej wyróżnionym uczeniom wręczyli nauczyciele wychowania fizycznego.

Drużyna z suskiego LO tym samym zapewniła sobie prawo startu w półfinale wojewódzkim, który odbędzie się w poniedziałek 28. listopada w Nowym Targu.

KOSZYKÓWKA 3X3 CHŁOPCÓW – LICEALIADA 2022/2023 -16.11.2021 – SUCHA BESKIDZKA

WYNIKI:

1. ZS Witosa Sucha Beskidzka – ZS Goetla Sucha Beskidzka 3:5

2. LO Sucha Beskidzka  – ZS Dańkowskiego Jordanów 7:2

3. ZS Goetla Sucha Beskidzka – LO Sucha Beskidzka 4:7

4. ZS Witosa Sucha Beskidzka – ZS Dańkowskiego Jordanów 3:2

5. ZS Goetla Sucha Beskidzka – ZS Dańkowskiego Jordanów 9:4

6. ZS Witosa Sucha Beskidzka – LO Sucha Beskidzka 4:9

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE:

KRÓL STRZELCÓW: Bartłomiej Najder (ZS Goetla Sucha Beskidzka).

MVP DRUŻYNY: Bartosz Majcherczyk (LO Sucha Beskidzka), Patryk Zyzański (ZS Goetla Sucha Beskidzka), Igor Wolny (ZS Witosa Sucha Beskidzka), Kacper Madeja (ZS Dańkowskiego Jordanów),

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. LO nr I im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej – awans do półfinału wojewódzkiego (28.11.2022, Nowy Targ)

2. ZS im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej

3. ZS i m. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej