Kolarstwo górskie MTB – co, gdzie, jak?

W środę w Zawoi Morgi odbędzie się pierwszy finał powiatowy – tradycyjnie zaczniemy od zawodów w kolarstwie górskim.

Trasa będzie przebiegała identycznie jak w poprzednich latach – ścieżki rowerowy k. Korony Ziemi. Regulamin ogólny zawodów można znaleźć w zakładce regulaminy na naszej stronie głównej.

Poniżej informacje, których w tym regulaminie nie znajdziecie, a które są równie istotne:

1) Organizatorem zawodów jest Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej, a współorganizatorem UKS Zawojak Zawoja.

1) Biuro zawodów: parking k. Korony Ziemi / wydawanie numerów startowych od godz. 9 do godz. 9:45 / wydawane będą numery startowe dla wszystkich uczestników (Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej/Licealiada). Po zakończeniu zawodów koszulki startowe proszę umieścić w pudełkach w miejscu, gdzie były wydawane.

2) Zgłoszenia srs to wiadomo – srs jest otwarty do 23:59 do wtorku 17 września 🙂

3) Starostwo Powiatowe przygotowało transport na te zawody:

8:15 – podstawienie autobusu k. parkingu UM Sucha Beskidzka / proszę przyjść wcześniej i rozmontować rowery – o godz. 8:15 chcemy już wkładać rowery do autobusu 😉

8:30 – wyjazd do Zawoi

Powrót po zawodach i dekoracji (nie wcześniej 😉 )

4) Nagrody:

1. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca od 1 do 3 w poszczególnych kategoriach otrzymają medale, a zawodnicy z miejsc 1-8 dyplomy=przepustki do zawodów wojewódzkich. Najlepsza ósemka z każdej z kategorii uzyskuje awans do zawodów wojewódzkich (27.09.2019 – Siepraw)

5) Organizator przewiduje dodatkowe nagrody-niespodzianki ufundowane przez Nadleśnictwo Sucha. Skoro nagrody-niespodzianki to nie napiszemy, co to będzie  rzecz jasna 🙂

6) Na czas trwania zawodów będą wyłączone z użytku ścieżki rowerowe (dziękujemy Gminie Zawoja 🙂 ), ograniczona zostanie transport na Stokówce.

7) Podczas zawodów obecna będzie służba medyczna – MALTA. Oby się mogli tylko przyglądać zawodom z boku 🙂

8) Zawody w kolarstwie górskim są najbardziej ekstremalnymi spośród wszystkich zawodów we współzawodnictwie. Prosimy o zgłaszanie do nich tylko tych uczniów, którzy na trasie „nie przepadną”. Odpowiedzialność za zachowanie uczniów przed, po i podczas zawodów ponosi opiekun. Warunkiem udziału ucznia w zawodach jest zgłoszenie ucznia przez system srs oraz przyniesienie listy podpisanej przez dyrekcję szkoły – przed rozpoczęciem zawodów. Za jej dostarczenie odpowiedzialny jest opiekun.

9) Do zobaczenia 🙂