Każdy mecz był decydujący, ale mistrzami zostali chłopcy z Goetla!

Po oficjalnym zakończeniu zawodów dziewcząt, na parkiecie ZS im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej zameldowali się chłopcy. Emocji było o wiele więcej niż podczas meczu dziewcząt i nie tylko dlatego, że w ramach tego finału powiatowego odbyły się trzy spotkania. Dopiero ostatni mecz przesądził o ostatecznej kolejności drużyn!

W pierwszym spotkaniu LO zagrało z Witosem. W pierwszej połowie (2×10 minut) na dwubramkowe prowadzenie wyszli zawodnicy z Witosa (dwa trafienia Kamila Przybylaka), ale końcówka należała do chłopców z suskiego LO. Po golach Michała StachnikaJakuba Świerkosza i Szymona Rusina to właśnie oni schodzili na przerwę z przewagą jednego gola. Po przerwie dwukrotnie zawodnicy z Witosa doprowadzali do remisu (4:4, 5:5). Ostatnie słowo należało jednak do zawodników z LO – gola na wagę zwycięstwa zdobył Michał Stachoń.

Mecz numer dwa to starcie Goetla z Witosem. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu, także i tu przez długi czas mecz był remisowy (3:3, 4:4, 5:5 w pierwszej kwarcie, 6:6, 7:7 w drugiej). Przełomowy moment nastąpił w drugiej części gry, gdy podopieczni Jacka Kudzi z Witosa zdobyli trzy gole z rzędu (dwa gole Przybylaka, jeden Arkadiusza Dobosza) i wyszli na prowadzenie 10:7. Przewaga ta okazała się decydująca, chociaż Goetel złapał w pewnym momencie kontakt (dwa gole Szymona Żaczka) na 9:10. Wygraną Witosa 11:9 przypieczętował Dobosz.

Przed spotkaniem kończącym zawody wiadomo było, że wygrana LO zapewni tej drużynie mistrzowski tytuł. Wygrana Goetla powodowała, że w ruch trzeba by było wziąć kalkulatory i liczyć stosunek goli zdobytych do straconych wszystkich trzech drużyn. Pierwsza połowa zdecydowanie na korzyść Goetla (6:1) spowodowała, że drugi wariant wydawał się najbardziej prawdopodobny. W drugiej połowie LO co prawda zdobyło na początku dwa gole (Rusin,Łukasz Tatara), ale Goetel ani myślał wypuszczać szansy na wygraną nie tylko w tym spotkaniu, ale i całym turnieju z rąk. Ostatecznie to właśnie podopieczni Artura Kukliwygrywając 12:7 zapewnili sobie mistrzowski tytuł i promocję do półfinału wojewódzkiego (15.02.2019, hala ZS im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej).

Tradycyjnie podczas podsumowania nagradzano nie tylko szkoły, ale też indywidualnie zawodników. Ufundowane przez suskie starostwo statuetki otrzymali: Szymon Żaczek (ZS im. W. Goetla) – król strzelów oraz: Grzegorz Rusin (ZS im. W. Goetla), Kamil Przybylak (ZS im. W. Witosa) oraz Szymon Rusin (LO).