Jeden mecz i wszystko jasne – dziewczyny z LO mistrzyniami powiatu

W środę 17. listopada poznaliśmy mistrzów powiatu suskiego w koszykówce 3×3 dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady 2021/2022. I jednocześnie reprezentantów naszego powiatu na półfinały wojewódzkie, które odbędą się już w najbliższy poniedziałek w Myślenicach (Hala sportowa przy ZSMSG w Myślenicach ul. Zdrojowa.)

Do turnieju dziewcząt, który odbył się w hali LO w Suchej Beskidzkiej, zgłosiły się uczennice z dwóch suskich szkół – LO oraz Witosa.

Przed rozpoczęciem spotkania (1×10 minut), sędzia główny zawodów Piotr Staszak przypomniał najważniejsze zasady w tej dyscyplinie. Potem już było wszystko w rękach dziewczyn.

Mecz zakończył się rezultatem 6:3 dla gospodyń, czyli uczennic z suskiego LO. Cztery punkty zdobyła w nim Paulina Zguda i to ona otrzymała na zakończenie zawodów statuetkę dla najskuteczniejszej zawodniczki. Statuetki MVP drużyny trafiły do: Kingi Grzeli (LO Sucha Beskidzka) oraz Zuzanny Spyrki (ZS Witosa Sucha Beskidzka).

Podczas dekoracji dyplomy wręczyła dyrektor LO Sucha Beskidzka, Anna Sala.

KOSZYKÓWKA DZIEWCZĄT 3×3 LICEALIADA 2021/202217.11.2021SUCHA BESKIDZKA

1. LO Sucha Beskidzka – ZS im. W. Witosa Sucha Beskidzka 6:3

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE:

KRÓLOWA STRZELCZYŃ – Paulina Zguda  (LO Sucha Beskidzka).

MVP DRUŻYNY: Kinga Grzela (LO Sucha Beskidzka), Zuzanna Spyrka (ZS im. W. Witosa Sucha Beskidzka),.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. LO Sucha Beskidzka – awans do półfinału wojewódzkiego (22.11.2021, Myślenice)

2. ZS im. W. Witosa Sucha Beskidzka

[pix_gal id=678]