Jeden bieg, ale klasyfikacje dwie

Po raz pierwszy w historii naszego powiatu przeprowadzono finał powiatowy w drużynowych biegach przełajowych dla szkół średnich. W poniedziałkowe przedpołudnie na obiekcie Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Suchej Beskidzkiej przystąpiły do niego trzy reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych – LO Sucha Beskidzka, Witos Sucha Beskidzka i Dańkowski Jordanów. W zawodach tych można było wywalczyć kwalifikację do zawodów wojewódzkich (26.04.2017, Nowy Targ) zarówno drużynowo, jak i indywidualnie).

Sześcioro zawodników ustawiono jeden za drugim ruszyło na trasę. Suma zajętych miejsc przez uczniów danej szkoły dawały liczbę, na podstawie której wyłoniona została klasyfikacja generalna drużynowa. Wygrywał zespół, który z najmniejszą liczbą. Zwycięzcy w kategorii dziewcząt i chłopców uzyskali równocześnie przepustkę do zawodów wojewódzkich.

Oprócz tego jeżeli w najlepszej trójce każdego wyścigu znaleźli się zawodnicy/zawodniczki ze szkół, które nie wygrały, one również mogły uzyskać promocję do finału wojewódzkiego (indywidualnego rzecz jasna). W kategorii dziewcząt najszybciej na mecie zameldowały się uczennice z suskiego LO – Magdalena Zachura, Marta Sikora i Karolina Miziak. Tutaj extra nominacji na zawody wojewódzkie nie było, bowiem klasyfikacji drużynowej również triumfowało LO, przed dziewczynami z Dańkowskiego oraz Witosa.

W kategorii chłopców drużynowo wygrała ekipa z suskiego Witosa. Żaden z zawodników z tej szkoły nie znalazł się co prawda w czołowej trójce, lecz w dziesiątce było ich już czworo. – Nasza taktyka opierała się na drużynie – przyznał ze śmiechem Jacek Kudzia, opiekun uczniów z Witosa. Indywidualnie na podium znaleźli się: Dominik Pańszczyk (Dańkowski Jordanów), Aaron Siekierski i Sebastian Kramarz (obaj LO Sucha Beskidzka).

Drużynowo wicemistrzostwo powiatu dla chłopców z LO Sucha Beskidzka, trzecie dla Dańkowskiego.

Na zakończenie zawodów do zwycięzców trafiły dyplomy, medale (najlepsza trójka indywidualnie) i puchary (wygrane w biegach drużynowych).

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ NA NASZEJ STRONIE NA FB:)