IX Zawody o Puchar Starosty Suskiego

Najmłodsi uczestnicy zawodów mieli siedem lat, najstarsi siedemnaście i więcej. W Krytej Pływalni w Suchej Beskidzkiej odbyła się dziewiąta edycja zawodów pływackich o Puchar Starosty Suskiego.

Zawody odbyły się po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Frekwencja na zawodach pokazała, że były to bardzo wyczekiwane zawody – wzięli w nich udział reprezentanci każdej gminy powiatu suskiego, a liczba startujących przekroczyła liczbę 200.

Wzorem poprzednich lat, każdy z uczestników mógł wziąć udział w maksymalnie dwóch stylach Najmłodsi uczestnicy (2013-2015) rywalizowali na dystansie 25 metrów, a wszyscy pozostali musieli przepłynąć dwukrotnie dłuższy dystans.

Zawody uroczyście rozpoczęli starosta suski Józef Bałos oraz dyrektor krytej pływalni, Tomasz Głuszek.

– Życzę wszystkim powodzenia w wodnej rywalizacji. Bardzo się cieszę, że tak duża liczba uczniów bierze udział w zawodach zaczynając od tych najmłodszych, a kończąc na uczniach szkół średnich. Możecie już się czuć zwycięzcami, bo posiadacie umiejętność pływania, niezwykle przydatną w każdym wieku – powiedział starosta Józef Bałos zanim uroczyście otworzył zawody.

Najszybszych pływaków nagradzali dyplomem oraz medalem dyrektor Głuszek, oraz wicestarosta Zbigniew Hutniczak.

Tymczasem 10 stycznia do suskiej krytej pływalni zawitają ponownie uczniowie ze szkół, ale tym razem, żeby wziąć udział w zawodach powiatowych. Tam stawką będzie już awans do zawodów wojewódzkich, a każdy z uczniów będzie mógł wziąć udział maksymalnie w jednym stylu.

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej dziękuje wszystkim nauczycielom wychowania fizycznego za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu rywalizacji.

Komplet wyników można znaleźć w poniższym komunikacie.

[pixzal tag=file id=187 /]