II Bieg na Zaporę Świnna Porębą, a w nim wielu reprezentantów powiatu suskiego

W niedzielę 22 sierpnia 2021 r. odbył się II Bieg na Zaporę Świnna Poręba – impreza sportowa organizowana przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, przy współpracy lokalnych samorządów, w tym samorządu powiatu suskiego.

Na dwóch trasach o długości 10 i 5 km, prowadzących przez malownicze tereny Świnnej Poręby, osiedle Gołębiówka i stokami Jaroszowickiej Góry nad Jeziorem Mucharskim, rywalizowało ok. 200 biegaczy z całej Polski, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, w różnym wieku, bo taka właśnie jest idea tych zawodów – jak najszersza promocja ruchu na wolnym powietrzu i zdrowego trybu życia. Uczestnicy zawodów oraz kibicujący im widzowie mieli także okazję skorzystać z możliwości zwiedzania zapory, elektrowni wodnej i ośrodka zarybieniowego, a na dzieci czekało wiele atrakcji w postaci gier, zabaw i stoisk edukacyjnych.

Z bardzo dobrej strony na zawodach zaprezentowali się biegacze z naszego powiatu. W biegu głównym triumfował pochodzący z Suchej Beskidzkiej, Józef Koźmiński. Drugie miejsce miejsce zajął Adrian Korzeniowski (Stanisław Górny), a trzecie Przemysław Wróbel (Stryszów). Na dziewiątym miejscu został sklasyfikowany Krzysztof Borawski (Zembrzyce).

W kategorii kobiet triumfowała Barbara Gos (Mysłowice), przed Katarzyną Malejką (Katowice) i Ewą Grabską-Szwagrzyk (Kraków). Najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką z naszego powiatu w tym biegu była Sabina Nieciąg (Śleszowice), która zajęła miejsce szóste.

Dystans 5 kilometrów w kategorii kobiet najszybciej pokonała Maria Kapuśnik (Tarnawa Dolna). Druga na mecie zameldowała się Magdalena Steczek (Sucha Beskidzka), a podium uzupełniła Karolina Szwed z Kurowa. Na kolejnych pozycjach zostały sklasyfikowane: Iwona Paleczna (Zembrzyce), Ola Nieciąg (Śleszowice) i Katarzyna Matuszny (Bieńkówka). Pierwszą dziesiątkę zamknęła reprezentantka Lachowic Paulina Gołuszka.

W kategorii mężczyzn najszybciej 5-kilometrowy dystans przebiegł Paweł Malarski (Zalas). Pozostałe dwa miejsca na podium należały do przedstawicieli powiatu suskiego – drugi był Tomasz Szwed (Kurów), trzeci Adrian Lurka (Żarnówka). W pierwszej dziesiątce znalazł się również Łukasz Steczek (Sucha Beskidzka), który był szósty.

Na imprezie obecni byli m.in. dyrektor Wód Polskich Małgorzata Sikora, wojewoda małopolski Łukasz Kmita, starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas, wicestarosta Beata Smolec, członek zarządu powiatu wadowickiego Mirosław Sordyl oraz wójt gminy Stryszów Szymon Duman. Władze samorządowe powiatu suskiego reprezentowała Joanna Stypuła, członek zarządu, która wręczyła zawodnikom pochodzącym z terenu naszego powiatu nagrody i okolicznościowe statuetki.

WYNIKI – II BIEG NA ZAPORĘ – 22.08.2021 – ŚWINNA PORĘBA

WYNIKI MIESZKAŃCÓW POWIATU SUSKIEGO – II BIEG NA ZAPORĘ – DYSTANS 10 KM – 22.08.2021 – ŚWINNA PORĘBA

[pix_gal id=644]