Halowa piłka nożna – poznaliśmy półfinałowe pary

Rok temu zawody w halową piłkę nożną rozgrywaliśmy… na boisku w Lachowicach. W tym roku wracamy do korzeni i normalności sportowej – przynajmniej taką mamy nadzieję  na chwilę obecną  – czyli do rozgrywek w hali/halach sportowych.

W poprzednim roku szkolnym z wiadomych powodów, liczba szkół startujących w zawodach generalnie była po prostu mała. Ale była – za to chwała wszystkim tym, którzy do tego się przyczynili!!!. W tym roku ilość zgłoszeń do zawodów  – mowa o halowej piłce nożnej, chociaż o koszykówce 3×3 również – jest taka jak za „najlepszych lat”. Tęsknotę za sportem, rywalizacją w duchu fair-play widzieliśmy już podczas naszych poprzednich finałów powiatowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych czy Indywidualnej Lidze LA.

Poniżej przedstawiam informacje i krótkie info, dlaczego zawody w halową piłkę nożną będą wyglądały tak a nie inaczej – dotyczy również spotkań półfinałowych (wracamy do nich również w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej).

Koordynatorzy sportu w gminach otrzymali maila we wtorek 5. października z prośbą o zebranie informacji do końca minionego tygodnia, w których zawodach ich gminy zgłaszają się do rozgrywek (halowa piłka nożna, koszykówka 3×3). Efekt widać poniżej na razie dla halowej piłki nożnej (dla koszykówki 3×3 umieszczę w dniu jutrzejszym, chociaż tam nie będzie turniejów półfinałowych – od razu będą finały powiatowe).

Jeżeli dana gmina jest umieszczona w rozpisce, wówczas koordynator zgłosił ją do udziału w danej kategorii.

Na pierwszych miejscach rozstawione są gminy, które w roku szkolnym 2019/2020 (czyli kiedy zawody te rozgrywaliśmy w normalnym trybie, a wszyscy mieli równe szanse, żeby w nich wystartować) zajęły miejsca od 1 do 4. Do nich dolosowywane były gminy, które zostały przez koordynatorów zgłoszone do tegorocznej edycji zawodów i były to gminy, które w zawodach 19/20 zajmowały miejsca 5-8. Jeżeli liczba gmin rozstawionych była mniejsza od liczby gmin, które trzeba było dolosować, wówczas z półfinałów „zwalniane” były gminy, które w roku szkolnym 19/20 zajmowały kolejne czołowe miejsca od 1 w dół.

Jeżeli któraś z rozstawionych (lub nie) gmin nie przystąpiła do tegorocznej edycji (było tak w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej – dziewczęta/chłopcy) wówczas oczywiście nie jest ona uwzględniona w poniższych zestawieniach. Raz zdarzył się przypadek – oznaczony X w IMS Chłopców, gdy trzeba było wylosować gospodarza-gościa spośród drużyn nierozstawionych.

Dlaczego takie, a nie inne pary? Zawsze tego typu losowania przeprowadzamy we wrześniu podczas spotkania organizacyjnego przed nowym sportowym rokiem szkolnym. W tym roku takowego po raz drugi nie było, więc… losowanie, w sumie to losowania, przeprowadził wicestarosta Zbigniew Hutniczak. A ich efekt widać poniżej.

IGRZYSKA DZIECI DZIEWCZĄTHALOWA PIŁKA NOŻNAFINAŁ POWIATOWY – HALA SP ZEMBRZYCE – 25.10.2021

1. Sucha Beskidzkabezpośredni awans do finału

2. Stryszawabezpośredni awans do finału

3. ZawojaJordanów