Gole strzelane były na potęgę! SP1 Stryszawa mistrz!

Za nami pierwszy finał powiatowy w halową piłkę nożną. Pierwszymi mistrzami powiatu zostali uczniowie z SP1 Stryszawa, którzy podczas wtorkowego finału odnieśli komplet zwycięstw i awansowali do półfinału wojewódzkiego (5 listopada, Nowy Targ). W zawodach, które odbyły się w hali SP1 w Suchej Beskidzkiej zagrały jeszcze drużyny z: SP1 Sucha Beskidzka, SP Osielec i ZSP Skawica.

Najmniej 5, najwięcej 8, średnio 6,5 goli zostało zdobytych w sześciu spotkaniach finału powiatowego w halową piłkę nożną chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. Było zatem co oglądać.

W pierwszym meczu SP1 Sucha Beskidzka zagrała z ZSP Skawica. Suszanie w końcówce pierwszej połowy zdobyli dwa gole – najpierw bramkarza ze Skawicy uprzedził Michał Bober, a następnie ten sam zawodnik z bliskiej odległości podwyższył wynik. Później miał miejsce najbardziej niezrozumiały w tym turnieju rzut karny, który na gola zamienił Antoni Kulig. Dwa ostatnie gole autorstwa Jakuba Świerkosza i Bartosza Majcherczyka poprzedziły bardzo ładne akcje zespołowe. Skawica oczywiście też miała swoje okazje, ale w tym meczu nie potrafiła wcelować się w bramkę przeciwnika. Najbliższy tej sztuki był Seweryn Pacyga.

Mecz numer dwa pomiędzy Stryszawą i Osielcem rozpoczął się od trzech mocnych uderzeń! Najpierw w 20 sekundzie wynik otworzył Konrad Stec z Osielca, następnie w 44 sekundzie do wyrównania doprowadził po dobrze wykonanym rzucie rożnym Miłosz Wągiel, a jeszcze chwilę później, bo w 83 sekundzie zabójcza kontra w wykonaniu Mikołaja Fludera okazała się  skuteczna.Fluder, późniejszy król strzelców turnieju, wykorzystał jeszcze w pierwszej połowie fatalne nieporozumienie w obronie Osielca i wynik 3:1 utrzymał się do przerwy.

Druga połowa (wszystkie mecze trwały 2×10 minut) rozpoczęła się niefortunnie dla Osielca – po dośrodkowaniu Jakuba Mentla jeden z zawodników z Osielca zanotował trafienie samobójcze. Wybitą przez bramkarza z Osielca piłkę mocnym strzałem zza połowy! do bramki skierował Wągiel. Osielec odpowiedział skuteczną kontrą wykorzystaną przez Steca. Wynik na 6:2 ustalił Fluder – w słupek trafił Bartosz Kłapyta, a dobitka grającego z numerem 11 Fludera znalazła drogę do bramki.

W drugiej serii spotkań najpierw zagrały zespoły, które swoje pierwsze mecze przegrały. Najpierw chłopcy ze Skawicy stanęli naprzeciwko drużyny z Osielca. Pierwsza połowa wskazywała na łatwą przeprawę tych drugich. Wynik otworzył Jakub Pieron strzałem z rzutu wolnego. Na 2:0 uderzeniem z ostrego kąta podwyższył Stec. Zawodnik z numerem 9 na koszulce z Osielca zdobył też gola numer trzy skutecznie wykonując rzut karny. W końcówce pierwszej połowy dwóch świetnych okazji dla Skawicy nie wykorzystał Pacyga, chociaż trzeba też docenić kunszt Kacpra Korbla w bramce Osielca.

Druga połowa zaczęła się co prawda od dogodnej okazji dla drużyny ze Skawicy, lecz na listę strzelców wpisali się chłopcy z Osielca. Przechwyt w środku boiska zanotował Stec i wykorzystał sytuację jeden na jednego z bramkarzem ze Skawicy. 4:0 wcale jednak nie oznaczało, że mecz można było uznać za zakończony. Dwa gole zdobył Dawid Dyrek i Skawica miała już tylko dwie bramki straty. Aut w wykonaniu zawodników z Osielca i dostawienie nogi przez Steca pozwoliły odskoczyć osielczanom na trzy gole. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 5:3 dla Osielca – trzecią bramkę dla Skawicy po ładnym strzale w długi róg zdobył Paycga.

W 75 sekund ustawili sobie mecz z SP1 Sucha Beskidzka zawodnicy stryszawskiej jedynki. Najpierw po wznowieniu gry z rzutu rożnego gola zdobył  Wągiel (filmik, filmik), następnie na 2:0 podwyższył Fluder. Ten sam zawodnik (w każdym meczu zdobył trzy gole!) mocnym uderzeniem z dystansu podwyższył rezultat na 3:0. Jeszcze przed przerwą suszanie po ładnej akcji zdobyli bramkę na 3:1 – a do protokołu meczowego wpisał się Świerkosz.

Po przerwie stryszawianie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, a kontrolę tą potwierdzili jeszcze dwoma trafieniami. Precyzyjnie z dalszej odległości przymierzył Jakub Pochopień (4:1), a ostatniego gola po asyście od Wągla zdobył Fluder

Ostatnia seria gier nie przyniosła niespodziewanych zwrotów akcji, jeżeli chodzi o klasyfikację końcową. Trwał za to korespondencyjny pojedynek Fludra ze Stecem o to, który z nich zostanie królem strzelców.

Faworyci nie zawiedli  – Stryszawa sięgnęła po trzecie turniejowe zwycięstwo wygrywając 5:2 ze Skawicą. Bramki dla stryszawian zdobyli  Mentel, Pochopień no i tradycyjnie trzy Fluder. Dla Skawicy bramki zdobywał Michał Czarny. Miejsce pierwsze i czwarte w turnieju były zatem znane, pozostała sprawa.

O tym, kto został wicemistrzem powiatu zadecydował mecz SP1 Sucha Beskidzka z SP Osielec. Suszanom do tego wystarczał remis, osielczanie musieli wygrać. Dwie bramki Bobera, jedna Kuliga zapewniły wygraną gospodarzom. Dla Osielca trafienia zanotował Stec. Ostatecznie Konrad Stec miał na swoim koncie osiem goli, Mikołaj Fluder dziewięć, więc sprawa najskuteczniejszego zawodnika była rozstrzygnięta.

Na zakończenie zawodów puchar za zwycięstwo w turnieju powędrował do SP1 Stryszawy. Wszystkie szkoły otrzymały także pamiątkowe dyplomy. Wręczono także statuetki indywidualne.

Królem Strzelców z dorobkiem 9 goli został Mikołaj Fluder (SP1 Stryszawa), a statuetki MVP Drużyny odebrali: Seweryn Pacyga (ZSP Skawica), Konrad Stec (SP Osielec), Michał Bober (SP1 Sucha Beskidzka), Miłosz Wągiel (SP1 Stryszawa).

FINAŁ POWIATOWY CHŁOPCÓW – IGRZYSKA DZIECI 2019/2020 – 15.10.2019 – SUCHA BESKIDZKA