Gmina Stryszawa najlepsza w tenisie stołowym drużynowym

Triumfem przedstawicieli gminy Stryszawa, czyli zawodniczek z Gimnazjum nr 3 w Krzeszowie oraz uczniów z Gimnazjum nr 1 w Stryszawie, zakończył się tegoroczny finał powiatowy w tenisie stołowym drużynowym w ramach gimnazjady. Do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się w poniedziałek 21. listopada w Nowym Targu, awans uzyskała także żeńska i męska reprezentacja Gimnazjum nr 2 w Zawoi.

Już w poniedziałek 14 listopada w hali Gimnazjum nr 2 w Lachowicach odbyły się zawody w tenisie stołowym drużynowym w ramach gimnazjady. Wyjątkowo, bo w porównaniu do poprzednich lat, bardzo przyśpieszony został półfinał wojewódzki.

W Lachowicach stawiło się w tym dniu po sześć zespołów w kategorii dziewcząt oraz chłopców. Finał powiatowy został tradycyjnie przeprowadzono systemem brazylijskim do dwóch przegranych. Tradycyjnie sędzią głównym zawodów był Piotr Grajny, prezes ULKS Lachowice.

W finale rywalizacji dziewcząt naprzeciwko siebie stanęły zawodniczki z G2 Lachowice oraz G3 Krzeszów. Wygrały zawodniczki z Krzeszowa 3:0.

W kategorii chłopców triumf  tenisistów stołowych z G1 Stryszawa, którzy wygrali z zawodnikami z G2 Zawoja 3:1.

Po zakończeniu zawodów pamiątkowe puchary oraz dyplomy wręczył dyrektor Gimnazjum nr 2 w Lachowicach, Wit Mateusz Sarlej oraz nauczyciele w-f, opiekunowie poszczególnych zespołów.

WYNIKI – TENIS STOŁOWY DRUŻYNOWY DZIEWCZĄT – 14.11.2016 – LACHOWICE

WYNIKI – TENIS STOŁOWY DRUŻYNOWY CHŁOPCÓW – 14.11.2016 – LACHOWICE