Faworyci nie do zatrzymania

Autor: MK  /   Grudzień 12, 2014  /   Aktualności, Licealiada  /  

Nie da się umiejętnościami, trzeba sposobem – można było humorystycznie skomentować to, że z zawodnikami z ZS im. św. J. Kantego w Makowie Podhalańskim na zawody przyjechał ksiądz. Niebiosa jednak nie miały jednak wiele do gadania – zarówno w kategorii dziewcząt triumfowała drużyna z ZS im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej, a wśród chłopców zespół z ZS im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej.

Trudno było zakładać inne rozwiązania. W każdym finale drużynowym, w którym od roku 2005/2006 startowała Marta Grajny (najpierw jako uczennica SP Lachowice, potem G2 Lachowice), stawała na najwyższym stopniu podium!  Podobnie jak Mateusz Kachel, Tomasz Kachel  i Michał Kubieniec (z tym, że oni pierwszy swój triumf w barwach SP Lachowice zapisali w roku szkolnym 2007/2008). Trudno było przypuszczać, aby ta statystyka popsuła się 12. grudnia podczas finału w licealiadzie. A wszystkich ich łączy klub ULKS Lachowice (podobnie jak wielu innych w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjalnych), gdzie grają  i trenują (albo grali i trenowali w przeszłości).  Anonimowe nie są także dziewczyny, które wspólnie z Martą Grajny wygrały zawody dla Witosa – Marta Kwaśny była także w złotej drużynie G2 Lachowice roku szkolnym 2012/2013 oraz 2011/2012 i Witosa w poprzednim roku szkolnym, Małgorzata Kwaśny…. w roku szkolnym 2008/2009 wspólnie z Martą Kwaśny wygrała finał drużynowy podstawówek w barwach SP Kurów! Na zawody rejonowe awans uzyskały także drużyny z drugich miejsc – z kategorii dziewcząt były to zawodniczki z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Suchej Beskidzkiej (Karolina Tyl, Justyna Paleczna), a z chłopców duet z ZS im. H. Kołłątaja w Jordanowie (Mateusz Kaczmarczyk, Rafał Kaczmarczyk). W ostatnich dwu latach takich zawodów jednak nie było (choć były w kalendarzu imprez i teraz także są – data 1. kwietnia 2015 może jednak wskazywać, że będą to zawody wirtualne). Jak będzie teraz – zobaczymy w nowym roku.

Zawodnicy z Goetla dwa razy w ostatnich dwóch latach na zawodach wojewódzkich zajmowali miejsce trzecie i pewnie także w tym roku szkolnym nie są bez szans do zajęcia miejsca na pudle. Tego im życzymy. W sumie to życzymy tego wszystkim drużynom, którzy nasz powiat będą reprezentowali na zawodach rejonowych w Nowym Targu (09.01. – gimnazja; 04.03. – igrzyska; 01.04. – licealiada).

WYNIKI – DZIEWCZĘTA

WYNIKI CHŁOPCY

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na naszym profilu na FB:)