Dziewczyny z Witosa z pucharem i awansem do półfinału wojewódzkiego w koszykówkę 3×3

Podobnie jak w poprzednim roku, jeden mecz odbył się w ramach finału powiatowego w koszykówkę 3×3 dziewcząt. Zagrały w nim uczennice LO Sucha Beskidzka oraz ZS im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej.

Dla obu zespołów był to jednak drugi mecz podczas dzisiejszego dnia. Jak to możliwe? Wcześniej Witos (3:3) i LO (3:0) zagrały z drużyną z ZS im. bł. ks. Piotra Dańkowskiego w Jordanowie, która dzisiaj nie mogła wystąpić z powodów regulaminowych (zawody w koszykówkę 3×3 w Licealiadzie 2022/2023 są tylko dla uczniów z roczników 2006 i młodszych). Na pewno jednak dziewczyny z Dańkowskiego zobaczymy w finale powiatowym w koszykówce pięcioosobowej – tam już wymogu „rocznikowego” nie ma, a zawody zaplanowane są na wtorek 6. grudnia.

Wróćmy jednak do dzisiejszego, jednomeczowego finału. Do stanu 2:2 obowiązywała gra „punkt za punkt”, ale w drugiej części spotkania zawodniczki z Witosa odskoczyły na 3 punkty i wygrały 5:2. Po dwa punkty dla Witosa zdobyły Klaudia Szafraniec i Kamila Pacyga, a jeden punkt zanotowała także Aleksandra Szumska. Po stronie LO trafiały: Amelia Kulig i Emilia Zachura.

Podczas dekoracji dyplomy oraz puchar wręczyła dyrektor LO Sucha Beskidzka, Anna Sala. Statuetki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej wyróżnionym uczennicom wręczyli nauczyciele wychowania fizycznego.

Drużyna z Witosa tym samym zapewniła sobie prawo startu w półfinale wojewódzkim, który odbędzie się w poniedziałek 28. listopada w Nowym Targu.

KOSZYKÓWKA DZIEWCZĄT 3×3  – LICEALIADA 2022/2023 – 16.11.2022 – SUCHA BESKIDZKA

1. LO Sucha Beskidzka – ZS im. W. Witosa Sucha Beskidzka 2:5

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE:

KRÓLOWA STRZELCZYŃ – Klaudia Szafraniec  (ZS im. W. Witosa Sucha Beskidzka).

MVP DRUŻYNY: Amelia Kulig (LO Sucha Beskidzka), Kamila Pacyga (ZS im. W. Witosa Sucha Beskidzka).

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. ZS im. W. Witosa  Sucha Beskidzka – awans do półfinału wojewódzkiego (28.11.2022, Nowy Targ)

2. LO Sucha Beskidzka