Dzień dobry sporcie w roku szkolnym 2021/2022

Autor: MK  /   Wrzesień 02, 2021  /   Aktualności, Igrzyska dzieci, Igrzyszka młodzieży szkolnej, Licealiada  /  

Poprzedni rok szkolny zakończyliśmy w niezłym stylu, czyli kilkoma zawodami sportowymi w ramach współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. W roku 2021/2022 również chcemy zaznaczyć swoją obecność na sportowej, uczniowskiej mapie. Od września :)

Plan Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego, podobnie jak rok temu, jest ambitny. Na jego podstawie wszystkie zawody się odbędą – poniżej wklejam linki do proponowanych terminów półfinałów i finałów wojewódzkich:

IGRZYSKA DZIECI 2021/2022

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2021/2022

LICEALIADA 2021/2022

Dla nauczycieli, ale także i uczniów, poniżej wklejam linki do regulaminów zawodów.

REGULAMIN ZAWODÓW – IGRZYSKA DZIECI

REGULAMIN ZAWODÓW – IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

REGULAMIN ZAWODÓW – LICEALIADA

Co z nowości? Festiwal sztafet (Igrzyska Dzieci – sztafeta szwedzka, Igrzyska Młodzieży Szkolnej – 4×100 m + sztafeta olimpijska i Licealiada – 4×100 metrów i 4×400 metrów), chociaż nie są wpisane te festiwale do zawodów wojewódzkich. I jeszcze rugby TAG ( jest to najbardziej podstawowa, bezkontaktowa odmiana rugby) w ramach Igrzysk Dzieci :) Więcej informacji przekażę zapewne po 17. września, kiedy to odbędą się wybory w Małopolskim  Szkolnym Związku Sportowym.

Wiadomo zatem jak wyglądają zawody, w sumie to ich plany, na szczeblu wojewódzkim + jak wyglądają regulaminy zawodów. A co ze sportem szkolnym w naszym powiecie?

14.09.2021 – Zawoja – Kolarstwo górskie

Od tych zawodów zaczniemy sportowy rok szkolny, więc warto powyższą datę wpisać już do swojego kalendarza. Co dalej? W środę 8. września odbędzie się spotkanie z koordynatorami gmin oraz przedstawicielami Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego. Po tym spotkaniu opublikuję oczywiście najważniejsze ustalenia + jak będzie wyglądał ten rok szkolny – przynajmniej jak planujemy go +ewentualne terminy kolejnych zawodów powiatowych.

Do zobaczenia :)