Dwanaście prac Małych Mistrzów / najdokładniej wykonali je uczniowie z SP1 Skawica

Napiszę szczerze, że odkąd zawody Turniej Gier i Zabaw „Mały Mistrz” zostały wprowadzone do naszego powiatowego kalendarza, to należą one to moich ulubionych.

Dzieci z klas 1-3 (w czwartek w Makowie Podhalańskim było dwóch drugoklasistów, a reszta z klas trzecich; każda drużyna liczyła osiem osób – cztery dziewczynki, czterech chłopców, a w każdej zabawie brała udział szóstka uczniów 3+3 ) uwielbiają ruch, a każda jego forma jest dla nich szalenie interesująca. I w każdej dają z siebie 100 procent – niech będzie górnolotnie, że ponad 100. Oczywiście w każdym roku pojawiają się także i łzy – zazwyczaj wtedy, gdy zawodnik wie, że mógł jeszcze lepiej wykonać dane zadanie. I bardzo szybko ma przecież okazję do rehabilitacji.

Zadania, które musieli wykonywać reprezentanci czterech szkół, które pojawiły się na finale powiatowym: SP1 Skawica, SP Bystra Podhalańska, SP Juszczyn, SP2 Stryszawa są przy tym zróżnicowane. Nie będę tych zabaw tutaj przytaczał – można je znaleźć w regulaminach szczegółowych w ramach Igrzysk Dzieci. Na nudę nie ma po prostu w Małym Mistrzu czasu.

Po zakończeniu wszystkich zadań, nasz etatowy sędzia główny zawodów w Małym Mistrzu Krzysztof Myszogląd, podliczył punkty i mogliśmy przystąpić do dekoracji.

Mistrzem powiatu suskiego zostali uczniowie z SP1 Skawica i to oni w czwartek 2. grudnia będą reprezentowali nasz powiat podczas finału wojewódzkiego w Mszanie Dolnej.

Drugie miejsce zajęła drużyna z SP Bystra Podhalańska, trzecie z SP Juszczyn, a  czwarte z SP2 Stryszawa.

Podczas dekoracji pamiątkowe medale ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej otrzymali wszyscy uczestnicy zawodów. Opiekunowie również. Sędzia zawodów – również.

TURNIEJ GIER I ZABAW MAŁY MISTRZ – 25.11.2021 – MAKÓW PODHALAŃSKI

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. SP1 Skawica  – 36,5 pkt   – awans do zawodów wojewódzkich (02.12.2021 – Mszana Dolna)

2. SP Bystra Podhalańska – 32,5 pkt

3. SP Juszczyn – 21 pkt