Do ostatniej kwarty bój pod koszem! LO o dwa punkty lepsze od Witosa

Cios za cios, akcja za akcję i kosz za kosz – przez długi czas finałowego turnieju, a w sumie to meczu, w koszykówkę dziewcząt w ramach Licealiady 2017/2018 pomiędzy LO Sucha Beskidzka i Witosa właśnie tak to wyglądało.

Dopiero pod koniec drugiej kwarty (grano 4×6 minut) zawodniczki z LO odskoczyły na pięć punktów 11:6 (m.in. trójkę rzuciła Natalia Frolik), lecz w kolejnej kwarcie wszystko wróciło do „normy” – czyli zrobiło się 12:12. Najwięcej punktów dla Witosa rzuciła Mikołajek Magdalena (10). – Musimy styl odłożyć na bok i zagrać brzydko, ale skutecznie – instruował podopieczne Witold Droński – opiekun drużyny z LO. I faktycznie LO znowu odskoczyło – tym razem na cztery punkty (16:12). W samej końcówce jeszcze rozmiary porażki zmniejszyła Mikołajek i wynik 16:14 stał się faktem.

Na zakończenie zawodów puchar oraz dyplomy wręczyli: wicestarosta Zbigniew Hutniczak oraz dyrektor LO Anna Sala. Wicestarosta wręczył również Magdalenie Mikołajek statuetkę dla Królowej Strzelczyń. Wyróżnienia MVP drużyny, które wręczyli opiekunowie drużyn – Jacek Kudzia i Witold Droński dla: Natalii Frolik (LO Sucha Beskidzka) i Anny Pasierbek (ZS Witosa Sucha Beskidzka).

FINAŁ POWIATOWY W KOSZYKÓWKĘ DZIEWCZĄT – LICEALIADA 2017/2018 – 07.12.2017 – SUCHA BESKIDZKA

LO Sucha Beskidzka – ZS im. W. Witosa Sucha Beskidzka 16:4 (11:6)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. LO Sucha Beskidzka