Czwórbój Lekkoatletyczny… a po nim puchary dla Skawicy i Suchej Beskidzkiej!

Po rocznej przerwie finał powiatowy w Czwórboju Lekkoatletycznym wrócił do Suchej Beskidzkiej. Po raz pierwszy też, zawody zostały przeprowadzone na zmodernizowanym stadionie MKS Babia Góra Sucha Beskidzka. I też po raz pierwszy zawody dziewcząt i chłopców zostały przeprowadzone w jednym dniu.

Konkurencje już nie były „po raz pierwszy” – standardowo uczniowie rywalizowali w biegach na 60 m i 800 m(dziewczęta) i 1000 m (chłopcy), w skoku w dal oraz w rzucie piłeczką palantową.

Najpierw wszyscy bez wyjątku uczestnicy zawodów wzięli udział w konkurencji biegu na 60 metrów, następnie chłopcy rzucali piłeczką palantową, a dziewczęta czekał skok w dal. Potem zamiana i na zakończenie biegi długie – 600 metrów dla dziewcząt i 1000 m dla chłopców.

W kategorii dziewcząt triumfowała SP Skawica (815 pkt), a na kolejnych miejscach znalazły się: SP Sidzina (776 pkt), SP Kojszówka (629 pkt), SP2 Stryszawa (554 pkt) i SP1 Sucha Beskidzka (479 pkt). Wśród chłopców triumfowali uczniowie z SP2 Sucha Beskidzka (793 pkt) przed kolegami z: SP2 Zawoja Wilczna (687 pkt), SP Sidzina (653 pkt), SP2 Stryszawa (626 pkt) i SP Juszczyn (335 pkt).

Statuetki dla Najwszechstronniejszych Zawodników (największa liczba zebranych punktów indywidualnie) powędrowały do: Julii Janik (SP Skawica) – 212 pkt i do Rafała Ożóga (SP Żarnówka) – 335 pkt. Puchary, dyplomy oraz statuetki wręczył wicestarosta suski Zbigniew Hutniczak.

Awans do zawodów rejonowych (23.05.2017, Nowy Targ) wywalczyły dwie najlepsze szkoły – SP Skawica i SP Sidzina w kategorii dziewcząt oraz SP2 Sucha Beskidzka i SP2 Zawoja Wilczna w kategorii chłopców.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ Z ZAWODÓW NA NASZEJ STRONIE NA FB 🙂