(VIDEO+FOTO) Cztery drużyny, a miejsc tylko dwa / Zawoja i Toporzysko jadą dalej!

Cztery, czyli komplet, reprezentacje gmin wzięły udział w pierwszym półfinałowym turnieju w piłkę ręczną dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który w czwartek 5 kwietnia odbył się w hali w Zawoi.

Były to drużyny z: SP1 Zawoja, SP Toporzysko, SP Zembrzyce i ZSiSM Stryszawa. Kolejność ta nie jest przypadkowo – po sześciu rozegranych spotkaniach właśnie tak prezentowała się klasyfikacja drużyn.

Do finału powiatowego awansowały zatem drużyny z SP1 Zawoja oraz SP Toporzysko – te zawody odbędą się w najbliższą środę w ZS im. J. Pawła II w Suchej Beskidzkiej.

Drugi turniej zostanie rozegrany w piątek 6 kwietnia w Suchej Beskidzkiej.

PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT – IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – PÓŁFINAŁ POWIATOWY – 05.04.2018 – ZAWOJA

1. SP Toporzysko – SP Zembrzyce 3:2 (3:1)

2. ZSiSM Stryszawa – SP1 Zawoja 1:2 (1:0)

3. SP Zembrzyce – SP1 Zawoja 0:3 (0:1).

4. SP Toporzysko – ZSiSM Stryszawa 4:3 (3:0)

5. SP Zembrzyce – ZSiSM Stryszawa 5:1 (2:1)

6. SP1 Zawoja – SP Toporzysko 5:2 (1:1)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. SP1 Zawojaawans do finału powiatowego

2.  SP Toporzyskoawans do finału powiatowego

3. SP Zembrzyce

4. ZSiSM Stryszawa

VIDEO: Turniej otworzył mecz SP Toporzysko – SP Zembrzyce (3:2)

VIDEO: Drugie turniejowe spotkanie to konfrontacja SP1 Zawoi i ZSiSM Stryszawa (2:1)

VIDEO: Zawojanki wygrywają z zawodniczkami z Zembrzyc 3:0 w kolejnym spotkaniu i zapewniają sobie awans do finału powiatowego

VIDEO: W kolejnym spotkaniu awans zapewniają sobie zawodniczki z Toporzyska. Wygrywają ze Stryszawą 4:3.

VIDEO: Ostatni turniejowy mecz pomiędzy Zawoją i Toporzyskiem decydował o tym, która z drużyn awansuje z pierwszego, a która z drugiego do finału powiatowego. 5:2 dla Zawoi i wszystko jasne