Był komplet! Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym indywidualnie

Co tu dużo pisać – lubimy takie zawody, gdy każda gmina wystawia swoich reprezentantów i można je nazwać „pełną gębą” mistrzostwami powiatu suskiego. Tak właśnie wyglądały zawody w ramach Igrzysk Dzieci, które w poniedziałek 9 grudnia tradycyjnie odbyły się w Lachowicach.

Szóstka najlepszych zawodników uzyskała awans do półfinału wojewódzkiego, który 9 stycznia odbędzie się w Nowym Targu (a przynajmniej na chwilę obecną jest zaplanowany na tą datę).

W finale w kategorii dziewcząt wystąpiły Marta Banaś (ZSP Lachowice) i Joanna Mętel (ZS Zawoja Wilczna), a w kategorii chłopców Bartosz Kowalczyk i Radosław Tymański (obaj ZSP Naprawa). Mistrzami powiatu zostali Marta Banaś i Bartosz Kowalczyk, a oprócz nich naszą reprezentację powiatu suskiego tworzą (kolejność na podstawie zajętych miejsc) – kadra dziewcząt: Martyna Małysiak (ZSP Lachowice), Joanna Mętel, Edyta Duda (ZSP Naprawa), Emilia Stopa (SP Żarnówka), Paulina Dyduch (ZSP Lachowice) i kadra chłopców: Radosław Tymański, Kacper Paluch (ZSP Naprawa), Kacper Rzeszótko (SP Osielec), Wiktor Bogdanik (ZSP Lachowice) i Franciszek Kubasiak (SP2 Sucha Beskidzka).

Śmiało można napisać, że zawody zdominowały uczennice z ZSP Lachowice (komplet trzech awansów do półfinału wojewódzkiego) i ZSP Naprawa (również komplet trzech awansów do półfinału wojewódzkiego, mało tego – cała trójka znalazła się również na podium).

Na zakończenie zawodów puchary dyplomy (jak przy okazji każdych finałów zapewnia je Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej) oraz statuetki (te ufundował klub ULKS Lachowice – wielkie dzięki!!!) wręczyli dyrektor ZSP w Lachowicach, pan Wit Mateusz Sarlej i ja 🙂

Końcową klasyfikację zawodów można znaleźć na naszej stronie Igrzyska Dzieci – Wyniki 🙂