Boisko zweryfikowało / Maków Podhalański wygrał powiat, przeszedł rejon, wystąpił w województwie!

Dość internetowego i nie tylko napinactwa, mówienia czy to był strzał rozpaczy czy wstrzelenie piłki i inne 🙂

Poniedziałkowe zawody miały dać odpowiedź, która drużyna jest najlepsza w powiecie suskim w piłkę nożną „orlikową” i już w najbliższy czwartek w Nowym Targu zagra w półfinale wojewódzkim.

Oba półfinały – zarówno Makowa Podhalańskiego z Bystrą, jak i Suchej Beskidzkiej ze Stryszawą, nie rozstrzygnęły się w regulaminowym czasie gry, co najlepiej świadczy o ich wyrównanym poziomie.

W pierwszym półfinale Maków grał z Bystrą. Po pierwszej bezbramkowej połowie, w drugiej wynik otworzył Sebastian Kryjak – gol był tylko nieco mniej kuriozalny niż ten z turnieju eliminacyjnego przeciwko Stryszawie. Do wyrównania doprowadził Szymon Polański. Dogrywka rozstrzygnięcia nie przyniosła i zwycięzcę poznaliśmy w serii rzutów karnych. Tutaj górą byli makowianie wygrywając 4:2.

Drugi półfinał również przez pierwsze 10 minut bez goli, chociaż zawodnicy ze Stryszawy mieli w niej przewagę, lecz nieudokumentowaną żadnym golem. Po przerwie stryszawianie dopięli swego -na listę strzelców wpisał się Jakub Pietrusa, który musnął piłkę po strzale z dystansu Roberta Habowskiego. Radość nie trwałą jednak długo, bo wyrównał Dariusz Korczak. Ten sam zawodnik w dogrywce popisał się celnym strzałem głową po wznowieniu gry z autu i uczniowie z Suchej Beskidzkiej wyszli na prowadzenie. I go już nie oddali.

Mecz o miejsce trzecie pomiędzy Bystrą Podhalańską i Stryszawą większych emocji nie przyniósł – uczniowie i opiekunowie drużyn więcej czasu spędzili na analizowaniu, dlaczego odpali w półfinale. Trzy gole zdobyte przez Igora Kulkę rozwiały jednak wątpliwości – Bystra Podhalańska na najniższym stopniu podium, Stryszawa czwarta.

W finale zagrały drużyny z Makowa Podhalańskiego i Suchej Beskidzkiej – finał przebiegał pod dyktando tych pierwszych. Najpierw po indywidualnej akcji wynik otworzył Polański, a następnie… makowianie dwukrotnie obijali słupek suszan. Na 2:0 po błędzie bramkarza podwyższył Maciej Żarnowski. Taki rezultat utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie Polański ponownie dał o sobie znać i podwyższył na 3:0. Gola na 3:1 zdobył Kamil Bałos, który popisał się celnym uderzeniem głową. Ostatnie słowo, nawet dwa słowo, należały do zawodników z Makowa, a konkretnie do Łukasza Orędarza. 5:1 – takim rezultatem zakończył się ten mecz i mistrzowski puchar został w Makowie Podhalańskim, bo tam były rozgrywane były dzisiejsze zawody. Podczas dekoracji wszystkie drużyny pamiątkowym dyplomem nagrodził wicestarosta suski Zbigniew Hutniczak, a drużynę z Makowa wspomnianym pucharem. Królem Strzelców turnieju został Szymon Polański, a MVP drużyny to Robert Habowski (ZSiSM Stryszawa), Igor Kulka (SP Bystra Podhalańska), Dariusz Korczak (SP1 Sucha Beskidzka), Mikołaj Hojda (ZS Maków Podhalański). Cała piątka opuściła zawody z pamiątkowymi statuetkami.

Życzymy powodzenia zawodnikom z Makowa w czwartkowym półfinale wojewódzkim w Nowym Targu!

Jak poszło zawodnikom z Makowa w półfinale wojewódzkim? Zapraszamy na relację opiekuna drużyny, Macieja Melzera.

I miejsce w finale gminnym, II w półfinale powiatowym, I w finale powiatowym i… II w półfinale wojewódzkim reprezentacji Zespołu Szkół, a dokładniej Gimnazjum w Makowie Podhalańskim. Drużyna chłopców naszej szkoły w pierwszym meczu pokonała Gimnazjum Nr 5 Zakopane (2:0), następnie nieco pechowo ale jednak uległa (0:1) późniejszym triumfatorom turnieju – Gimnazjum z Tylmanowej, by w ostatnim spotkaniu zwyciężyć walczących jeszcze o tytuł mistrza rejonu Nowy Targ gimnazjalistów z Pcimia. Ostatecznie z 6 pkt (przy 7 pkt G z Tylmanowej) reprezentacja naszego Gimnazjum została wicemistrzem rejonu Nowy Targ. Gratulacje, choć niedosyt pozostał… Skład G Maków Podhalański: Jacek SMYRAK, Mikołaj HOJDA, Mikołaj BAJCER, Maciej ŻARNOWSKI, Szymon POLAŃSKI, Łukasz ORĘDARZ, Arkadiusz STOPA i Dawid MĘŻCZYZNA.

Jak się okazało, makowianie ostatecznie pojechali na zawody, bo gimnazjaliści z Tylmanowej pojechali na zieloną szkołę 🙂

Ponownie relacja p. Macieja Melzera:

ZS MAKÓW PODHALAŃSKI – DRUŻYNA 1 BRAMKI…
Najpierw w półfinale wojewódzkim brakło 1 bramki by awansować do turnieju finalowego, a gdy w wyniku splotu wydarzeń (nasze 2. miejsce w w/w półfinale i wyjazd na zieloną szkołę jego triumfatorów) znaleźliśmy się jednak w finałach, w fazie grupowej brakło nam 1 bramki by wejść do finału ścisłego. Ale po kolei. Jest 06.06.2018 r., boisko KS Tymbark. Rozpoczyna się finał województwa małopolskiego w piłce nożnej szkół gimnazjalnych – Igrzyska Młodzieży Szkolnej. W wyniku losowania trafiamy do grupy z Olkuszem i Bochnią. W pierwszym meczu z Bochnią tracimy 3 bramki – za łatwo… Drugi mecz z Olkuszem – dobry i wygrany 2:0. Niestety, w meczu Olkusza z Bochnią górą jest Olkusz, a jego 3:1 sprawia, że do rundy finałowej wchodzą: Bochnia (bramki 4:3) i Olkusz (3:3). My z najgorszym stosunkiem bramek (2:3) zajmujemy 3. miejsce w grupie i gramy „finał pocieszenia” z Nowym Sączem (w którego barwach wystąpił Mateusz KANIA – były uczeń naszej szkoły). Po zaciętym pojedynku musieliśmy uznać wyższość Nowosądeczczan (2:4), ostatecznie zajmując 6. miejsce wśród wszystkich szkół gimnazjalnych z całego województwa małopolskiego. Gdyby na finałach gminnych ktoś powiedział, że będziemy „tu i teraz” – wzielibyśmy to w ciemno. „Tu i teraz” – jest niedosyt… ZS Maków Podhalański wystąpił składzie: Jacek SMYRAK, Mikołaj BAJCER, Mikołaj HOJDA, Maciej ŻARNOWSKI, Szymon POLAŃSKI, Łukasz ORĘDARZ oraz Arkadiusz STOPA, Maksymilian BANACH i Dawid MĘŻCZYZNA.