Awans dla dziewcząt z Naprawy i Zembrzyc. Jutro drugi półfinał

W pierwszym półfinałowym spotkaniu w piłkę nożną dziewcząt szkół gimnazjalnych na orliku w Suchej Beskidzkiej zagrały drużyny z: Suchej Beskidzkiej, Naprawy oraz Zembrzyc.

W pierwszym spotkaniu pomiędzy Naprawą i Suchą Beskidzką bardzo szybko rozstrzygnęły się losy spotkania – naprawianki po 3 minutach prowadziły już 3:0. Mimo że suszanki w pewnym momencie zaczęły nawet dochodzić do sytuacji strzeleckich, to naprawianki miały ich i tak dwa razy więcej. Spotkanie zakończyło się wygraną Naprawy 5:0 (Julia Czubin x3, Klaudia Maciążka x2).

W drugim spotkaniu bardzo dzielnie w starciu z faworyzowanymi naprawiankami zaprezentowały się zawodniczki z Zembrzyc. Dopiero w końcówce pierwszej połowy strzałem z rzutu wolnego wynik otworzyła Klaudia Maciążka. Po przerwie na 2:0 podwyższyła Julia Czubin.

Po tych dwóch spotkaniach było wiadomo, że Naprawa awansowała do finału powiatowego. Czekaliśmy zatem na mecz Suchej Beskidzkiej z Zembrzycami, aby poznać drugiego finalistę. Stawka meczu nieco sparaliżowała obie drużyny, bo pod bramkami – jedną i drugą – brakowało zawodniczkom zimnej krwi w wykończeniu akcji. Ostatecznie Agnieszka Ogarek z Gimnazjum w Zembrzycach zdobyła pierwszego w tym spotkaniu gola i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa (2×8 minut to czas gry każdego spotkania). Po przerwie zembrzyczanki mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, lecz nie wykorzystały kilku dogodnych okazji.

Tymczasem do remisu doprowadziła Ewa Fidelus i zapowiadała się bardzo ciekawa końcówka. Suszankom zabrakło jednak czasu na zdobycie gole na 2:1, który premiowałby je do finału powiatowego, ale też i zawodniczki z Zembrzyc umiejętnie wybijało je z rytmu i oddalały zagrożenie spod swojej bramki. Mecz zakończył się remisem 1:1 i awansem Zembrzyc.

Turniej odbył się 1 czerwca więc… z okazji Dnia Dziecka do każdej z drużyn trafiła może nie mega ogromna, ale duża już tak, czekolada 😀 Jutro drugi turniej półfinałowy – w Zawoi.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ NA NASZEJ STRONIE NA FB:)